Erkekte Gece BoşalmasıErgenlik dönemine gelmiş bir erkekte sperm (meni - er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz.

Bu üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır, bu kesenin bir kapasitesi, bir hacmi vardır bu kapasite dolunca kasıklarda dolgunluk hissi artar ve tabii ki cinsel istekte artar ve yoğunlaşır eğer boşalma ilişki veya mastürbasyonla gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar.

Bu sürecin devam etmesine rağmen boşalma olmazsa bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar).

Penis Büyüklüğü ve Penis BüyütmePenis, Latincede kuyruk anlamına gelmektedir. Penis içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin (sperm-ersuyu) geçtiği kanalı içeren bir erkeklik organıdır. Cinsel heyecan ile beyin bu organın içindeki süngerimsi dokulara kan pompalar ve penis sertleşerek birleşmeye hazır hale gelir. Penis sertleşme halindeyken boyuna ve enine büyür.

Sertleşme problemi (ereksiyon kusuru) varlığında olası hastalığın penisin kan akımının bozulmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemeye yarayan tanı amaçlı bir yöntemdir. Doppler ultrasonografi ile penis içi damarlardaki kan akış hızı değerlendirilir. Penise arterler (atar damar) ile yeterli kan gelip gelmediği, yeterli kan gelmişse, gelen kanın yeterince penis içerisinde kalıp kalmadığı (toplar damar kapaklarının sağlam olup olmadığı) tespit edilir.

Sertleşememe; birçok erkeğin özellikle de orta yaş ve üstü erkeklerin birçoğunun ciddi bir kaygısıdır. Erkek sekste daha çok penisiyle değerlendirilmektedir. Kadın yapısı gereği, istemese de uygun olmasa da erkeğe vereceği cinsel hizmet yönünden özel bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Her zaman her yerde her şekilde ilişkiye girebilir. Bundan zevk alıp almayacağı ayrı bir konudur. Erkek ise cinselliği yöneten ve bitiren taraf olarak hazırlanmalı ilişkiye uygun ve de bu ilişkiyi sürdürebilecek halde olmalıdır; bu da basit açıklama ile erkeğin penisinin sertleşmesi ve bu sertliği sürdürme sürecidir (tabii ki ideali bu süreye kadının hazırlanma süresini de eklemektir!)

Testisler ve Sperm (Meni)Testisler (yumurtalıklar veya erbezleri) - Erkeğin bir cinsel organı olup, meni (sperm-ersuyu) ve seks hormonu üremesini sağlarlar. Penisin altında skrotum denilen bir torba içindedirler. Testisler daha bebek anne karnında iken bebeğin karnında oluşur ve doğumdan öncede normal olarak torbaya inerler. Testisler çift olarak bulunurlar.